Anneyim Ben...

 

 

Ben bir anneyim...

Eskisine göre çok daha güçlü,becerikli ve daha başarılıyım,yaşadıkça hayata sımsıkı bağlanan,yüreği ve benliği sevgi doluyum.Annelik duygusunu yüreğine dirhem dirhem işleyenim.Yavrusu mevzu bahis olduğunda gözü bir şeyi görmeyen;birşey olacaksa da yavrusuna değil,kendisine olsun isteyenim.Ben belkide en güçlü merhemim.

Ben bir anneyim,en büyük yürek,benim yüreğim:)

Ben,Allah'ın en büyük lutfuna layık görülenim belki de...Ben bereketim, yeryüzünde iyi ve güzel herşeyin mesuliyeti sanki benim.Medeniyet benim,insanlık benim,mazi benim, gelecek günlerin ümidi benim.

Ben bir anneyim,en güzel düşlerin sahibi benim...

Ben insanlığa şekil veren zanaatkarım.İnsanlığın başlangıcı benim eserim.İstediğim renklere boyarım dünyamı, istediğim şekilde yontarım,ben şekil vermekle sorumlu olduğum hamuru,sevgiyle yoğuranım.Bomboş bir beyne ilk nakşolacak sözler bende,kalbe ilk yerleşecek duygular bende,ben insani duyguların başlangıç noktasıyım.

Ben bir anneyim;evladımı,insanlığa hayırlı yetiştirmektir benim görevim...

Yüreğimde sabrın tohumları ekili.Merhametin kökleri ta içimde dikili.Ben sabır ve tahammülün ta kendisiyim.Ben minicik bir bedene ilk öpücüğü konduranım.Şefkat,fedakarlık,tahammül,aşk,sabır,bağlılık ve nice güzel duygularının hepsi var bende..

Şefkatin diğer adı,benim.

Ben bir anneyim,mesleğim gelecek inşa etmek.Geleceği,sevgiyle inşa etmekteyim...

 

Ben endişelerin dipsiz kuyusuyum.Ben korkuların,sakıncaların merkez üssüyüm.Ben teselliyim belki de.Saygının mihrabı benim.Sevgilerin en güçlüsü ile ödüllendirilenim. En güzel uykusuzluğu yaşayan benim. En sevimli tekmeyi hissedenim.Öpücüklerle yaraları iyileştirdim kimi zaman,kimi zaman minik dudaklarla iyileştim.En yürekten duayı edenim ben. 

Kimi zaman hasretle bekleyen,kimi zaman duayla özleyen,kimi zaman vuslatı gözleyen,kimi zaman hasta yavrusunun başını bekleyenim...

Ben bir anneyim,anneyim ben...dilinde her daim dua,yüreğinde tükenmeyen vefa ve yeryüzündeki en büyük sevda ile ben bir anneyim...

Yüreği her daim af ve sevgi dolu annelerimizin anneler gününü,bir anne olarak,anne kalbiyle kutluyorum.iyiki varmışız diyorum...

  "anneminti"

 

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !